Datça Palamutbükü Tekne Turu

Datça Tekne Turu

Datça Yat Limanından 10:30 hareket ile Datça Palamutbükü Tekne Turumuza başlıyoruz. Rotamız; Dilek Mağarası, Domuz Çukuru, Palamutbükü, Hayıtbükü, İnce Burun ve Akvaryum.

Domuz Çukuru Koyu

Domuz Çukuru ( Domuzbükü )

Bir saat süren yolculuk sonrası, ilk durağımız olan ve sadece tekne ile ulaşılabilen, çam ormanları ile kaplı, berrak denizi, kum ve çakıl taşıyla oluşan sahiliyle sizi hayran bırakacak olan Domuz Çukuru Koyu ( Domuzbükü ) girişinde bulunan, kireçtaşı kayaların arasında büyük bir mağara olan Dilek Mağarasında 5 dakikalık görsel bir gezi sonrasında, dinlenme ve yüzme molası için Domuz Çukuru Koyunda teknemizi demirliyoruz.

Palamutbükü

Palamutbükü

Domuz Çukuru Koyunda verdiğimiz 30 dakikalık yüzme ve dinlenme molasından sonra, Datça Yarımadasının en meşhur ve popüler koyu olan Palamutbükü Koyuna doğru yola çıkıyoruz ve yaklaşık 1 saat sürecek yolculuk sonrasında, yine 1 saat, yemek, dinlenme ve yüzme molası için Palamutbükü Marinaya demirleyerek karaya çıkıyoruz.

Hayıtbükü

Hayıtbükü

Palamutbükü ziyaretimiz sonrasında, Datça’ ya dönüş yolculuğumuz başlıyor ve yarım saat sürecek bir yolculuk sonrasında teknemizi yüzme ve dinlenme molası için 30 dakikalığına Hayıtbükü Koyuna demirliyoruz.

İnceburun

İnceburun

Hayıtbükü Koyundan hareketle, yaklaşık 1 saat sürecek bir yolculuk ile yine sadece deniz yolculuğu ile ulaşımın mümkün olduğu, suyun turkuaz rengi ve berraklığı karşısında, cam gibi gözüken denize atlamaktan kendinizi alamayacağınız İnceburun Koyuna varıyoruz. 30 dakika sürecek deniz keyfinden sonra, dönüş yolunda son yüzme molamızı vermek üzere Akvaryuma doğru yola çıkıyoruz.

Akvaryum

Akvaryumda vereceğimiz yüzme molamızdan sonra, Datça Yat Limanına dönüş için yola çıkıyoruz ve saat 18:00’ de turumuz sona eriyor.

Datça Tekne Turu Hakkında Detaylı Bilgi ve Rezervasyon İçin Telefon: 0252 712 84 00

domuz_cukuru_koyu.jpg
hayitbuku.jpg
inceburun.jpg