Knidos Antik Kenti - Palamutbükü - Eski Datça Turu

Knidos Antik Kenti

Knidos Antik Kenti Turu

08:00 - 08.30 servis kalkış ( Bulunduğunuz noktaya göre değişmektedir. )

09.30 Knidos Turu Başlangıç
11.30 Knidos Turu Bitiş
12.00 Knidos Servis Hareket

Datça Merkez ( Cumhuriyet Meydanı ) hareket ile konakladığınız otelden de sizi alarak, Knidos Antik Kenti, Palamutbükü ve Eski Datça Turumuza başlıyoruz. Yaklaşık bir saat yolculuk sonrası, antik çağın en önemli ticaret, sanat ve kültür merkezi olan Knidos Antik Kenti’ne varıyoruz. Kokartlı rehberimiz eşliğinde  Knidos Güneş Saati ve Knidos Aphrodite ( Afrodit ) Tapınağı'da dahil olmak üzere tüm Knidos Antik Kenti’ni hep beraber geziyoruz ve bu turumuz tahmini 2 saat sürüyor. Knidos Antik Kenti gezimiz, öğle saatlerinde yapıldığı için yanınızda güneşten korunmak için gereken malzemeleri bulundurmanızı önemle tavsiye ediyoruz.

Palamutbükü

Palamutbükü Turu

12.30 Palamutbükü Yemek ve Denize Girme Molası
14.00 Palamutbükü Servis Hareket

Knidos Antik Kenti ziyaretimiz sonrası, öğle yemeği ve doğa ile iç içe, berrak denizi ve kumsalından faydalanmak için Palamutbükü’ne geçiyoruz. Datça'nın en güzel koylarından biri olan Palamutbükü' nün, cennet gibi doğası ve muhteşem denizi ile sizi hayran bıraktıracağından eminiz. Palamutbükü ziyaretimiz tahmini 1,5 saat sürüyor.

UKKSA (Uluslararası Knidos Kültür Sanat Akademisi)

UKKSA akademi resim, heykel, seramik atölyelerinin yanı sıra kütüphane, showroom, amfi tiyatro, cafe, yemekhane ve misafirhanesiyle sanatın üretildiği, sergilendiği ve satışının gerçekleştiği çok yönlü bir sanat kompleksi olarak faaliyet göstermektedir.

14.15 UKKSA İniş
15.00 UKKSA Hareket

Datça Hızırşah Taksiarhon Kilisesi - Hızırşah Kültür Evi - İpek Atölyesi

Eski Datça Turumuza başlamadan önce Datça Hızırşah Taksiarhon Kilisesi - Hızırşah Kültür Evi - İpek Atölyesi'ni geziyoruz.

15.30 İpek  Atölyesi  ve Kilise Kültürevi Gezisi İniş
16.00 İpek  Atölyesi ve Kilise Hareket

Eski Datça

Eski Datça Turu

16.00 Eski Datça gezisi servis iniş
17.00 Eski Datça servis kalkış

Eski Datça için, varoluşundan itibaren, antik çağlardan beri, yaşamın hep var olduğu, daracık sokakları, tarihi yapıları ile Datça’nın küçük ve şirin kasabası diyebiliriz. Eski Datça'da, tarihi taş evleri, Can Yücel'in yaşadığı ev de dahil olmak üzere, tüm Eski Datça' yı rehberimiz eşliğinde geziyoruz.

Datça Vineyard & Winery ( Datça Şarapçılık )

Datça'nın köklü bir şarap geçmişi bulunmaktadır. Datça dünyanın bilinen ilk şarapçılık bölgelerinden biridir ve şarap tarihinde önemli bir etkisi vardır. Eski Datça turumuz sonrası sizi bölgenin en meşhur, özenle yapılan şarap çeşitlerinin tadını çıkarmaya götürüyoruz.

17.15 Vineyard Değirmen iniş
 17.45 Vineyard Değirmen kalkış

Knidos Antik Kenti - Palamutbükü - Eski Datça Turu Ücretine Dahil Olan Hizmetler

Tur aracı ile ulaşım, müze giriş ücreti, profesyonel rehberlik hizmeti

Knidos Antik Kenti - Palamutbükü - Eski Datça Turu Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle yemeği ve tüm içecekler, kişisel tüm harcamalar
Müze giriş kartı olan misafirlerimizin kartlarını yanında getirmelerini rica ediyoruz.
Yanınızda mutlaka su ve şapka getiriniz.

Bu turu Gezinet Datça düzenlemektedir. 0252 712 84 00 nolu telefondan rezervasyon yaptırabilir, detayları öğrenebilirsiniz. 

knidos_antik_kenti1.jpg
palamutbuku.jpg
eski_datca.jpg
gezinet.jpg